نشست مدیرکل و کارکنان ستادی با محوریت اقامه نماز

نشست مدیرکل ثبت احوال با مسئول نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان
اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۶
تشکیل کارگروه تخصصی شورای راهبردی جمعیت استان
اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۶

نشست مدیرکل و کارکنان ستادی با محوریت اقامه نماز

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان کرمان، روز یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه نشستی با حضور حسین زین الصالحین مدیرکل، محمد مهدی کازرونی مسئول نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نمازاستان کرمان و جمعی از مدیران ستادی و کارکنان ستادی در سالن ولایت اداره کل با محوریت اقامه نماز تشکیل گردید.
در این نشست ابتدا حسین زین الصالحین مدیرکل ضمن تبریک ولادت با سعادت امام حسین(ع) و روز پاسدار و همچنین اعیاد شعبانیه گفت: نگاه به زندگی ائمه اطهار (ع) و بزرگان به ما درسهایی خواهد داد تا در زندگی دنیوی خود به فرائض دین بیشتر توجه کنیم تا سعادتمند شویم.
ایشان افزود: بندگی و اطاعت از دستورات دین مبین اسلام همیشه موجب کسب افتخار و آبرو است و امیدوارم بتوانیم با عمل به دستورات دین توشه ای برای آخرت خود مهیا نماییم.
در ادامه محمد مهدی کازرونی مسئول نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نمازاستان، ضمن تشکر از مدیرکل و کارکنان به لحاظ اهمیت دادن در بحث نماز و برنامه هایی که در این زمینه در ثبت احوال اجرا شده است گفت: در سالروز ولادت سیدالشهداء امام حسین (ع) بهترین فرصت است تا بار دیگر به قیام امام حسین (ع) بیاندیشیم که برای برپایی و اقامه نماز بود.
ایشان سپس به بیان سه درس در بحث نماز بهنگام قیام عاشورا پرداخت و گفت: اولین موضوع در بدو ورود کاروان امام به کربلا بود که به دستور امام توسط حضرت ابوالفضل العباس (ع) از کفار خواسته شد تا فرصت برای اقامه نماز فراهم گردد، دومین مطلب اقامه نماز جماعت در ظهر عاشورا و دراول وقت بود که علی رغم آنهمه مصائب امام حسین (ع) نماز را در میدان مبارزه به پا داشتند؛ سوم اقامه نماز شب توسط حضرت زینب (س) که در سخت ترین شرایط نماز شب را بصورت نشسته اقامه نمودند.
در پایان از بین اعضاء حلقه های صالحین بسیج اداره کل نفرات برتر انتخاب و هدایایی به رسم یادبود از سوی مدیرکل به آنها تقدیم گردید.

Powered by WPeMatico

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.