مصاحبه رادیویی مدیرکل پیرامون انتخاب نام نیک

شرکت مدیرکل ثبت احوال استان کرمان در پنجمین اجلاس استانی نماز
آذر ۱۸, ۱۳۹۶
اهداء هدیه به ۶ نفر از کارکنان ثبت احوال استان بمناسب میلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع)
آذر ۱۸, ۱۳۹۶

مصاحبه رادیویی مدیرکل پیرامون انتخاب نام نیک

به گزارش روابط عمومی، حسین زین الصالحین مدیرکل سه شنبه شب ۱۳ آذرماه به مناسبت میلاد با سعادت حضرت محمد (ص) طی مصاحبه رادیویی با برنامه زنده مفشو صدای مرکز کرمان به تشریح  اهمیت و ضرورت انتخاب نام نیکو برای فرزندان پرداخت.
مدیرکل ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: نام محمد پس از نام علی در رتبه دوم نام های انتخابی مردم استان کرمان قرار دارد.
ایشان اظهار داشت: محمد نامی است که در بین همه ادیان و مسلمانان طرفدار دارد و ۱۱ درصد از اسامی استان نام محمد و القاب آن حضرت می باشد.
وی با اشاره به حدیثی از امام رضا (ع) که می فرماید: خانه ای که در آن نام محمد باشد، اهل آن خانه بامداد و شامگاهشان توأم با خیر و برکت خواهد بود، از مردم استان خواست که اسامی منتسب به پیامبر و ائمه اطهار که در پیش خداوند جایگاه ویژه ای دارد برای فرزندان خود انتخاب نمایند.
مدیرکل با تاکید بر اهمیت نامگذاری برای فرزندان گفت: نام با شخصیت فرد ارتباط مستقیم دارد و بر اساس توصیه های بزرگان نام نیک از حقوقی است که به عهده والدبن می باشد.
دکتر زین الصالحین در پایان ضمن تاکید بر اتمام اعتبار کارت های ملی قدیمی تا پایان سال جاری از هم استانی های عزیز خواست تا در فرصت باقیمانده جهت دریافت کارت هوشمند ملی اقدام نمایند.

Powered by WPeMatico

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.