اولین جلسه شورای راهبری جمعیت استان کرمان برگزار گردید

کسب رتبه برتر در حوزه اطلاع رسانی و سمعی بصری توسط روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان کرمان
اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۸
کارگروه تخصصی جمعیت با موضوع سیاست های تهدید نسل و سونامی سالمندی
اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۸

اولین جلسه شورای راهبری جمعیت استان کرمان برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال کرمان اولین جلسه شورای راهبری جمعیت استان کرمان در چهارشنبه مورخ ۲۵ اردیبهشت ماه برگزار گردید.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمان نیز برآورد جمعیت استان در پایان سال ۹۷ را سه میلیون و ۲۵۳ هزار و ۳۴۲ نفر دانست و گفت: استان کرمان از حیث جمعیت رتبه ۹ کشوری را به خود اختصاص داده است.

حسین زین الصالحین افزود: بیشترین جمعیت به ترتیب مربوط به کرمان، سیرجان، رفسنجان، جیرفت و بم و کمترین جمعیت مربوط به کوهبنان،فاریاب، رابر، انار و ارزوئیه است.

وی با بیان اینکه نرخ رشد جمعیت در استان کرمان ۱٫۳۲ و در کشور ۱٫۲ است، عنوان کرد: بیشترین نرخ رشد جمعیت مربوط به رودبار جنوب، قلعه گنج، کهنوج، عنبرآباد و نرماشیر و کمترین نرخ رشد جمعیت نیز مربوط به بردسیر، کوهبنان، بافت، رابر و بم است.

وی تصریح کرد: کرمان هفتمین استان جوان ایران بعد از استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، کهگیلوئیه و بویراحمد، قم، و گلستان است

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: سند جمعیتی بسیار خوبی در استان کرمان تدوین شده و باید در دستور کار قرار گیرد.

وی تاکید کرد: وظیفه مهم ما این است که در کنار موضوع فرزند آوری به موضوع فرزند پروری نیز توجه کنیم تا جامعه ای پاک، صاف و سالم برای آینده رقم بخورد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان نیز گفت: ضمن تلاش برای فرهنگسازی و ایجاد زمینه افزایش جمعیت و ایجاد بسترهای لازم، تلاش هایی برای حفظ جمعیت موجود نیز در دستور کار قرار دارد.

زهرا موسی پور با اشاره به اینکه عمده کشته شدگان حوادث رانندگی را جوانان تشکیل می دهند، عنوان کرد: اقدامات پیشگیرانه در این حوزه نیز در راستای حفظ جمعیت موجود انجام شده است.

وی بیان کرد: سند سالمندی نیز در استان کرمان تدوین شده تا بستر لازم برای توسعه امید به زندگی در استان فراهم شود.

و در پایان اعضای این جلسه از نمایشگاه جمعیت ثبت احوال استان کرمان نیز  بازدید نمودند.Powered by WPeMatico

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.